27/05/2024

SARIYAR’IMIZDA OKULLARIMIZ KADERİNE TERK EDİLMİŞ

  • 13/06/2016

SARIYAR’IMIZDAKİ OKULLARI BÖYLE GÖRÜNCE İÇİM YANDI.

SARIYAR’IMIZDAKİ OKULLAR PERİŞAN DURUMDA

SARIYAR İLKOKULU ÖĞRENCİ OLMADIĞINDAN DOLAYI KAPANMIŞ,GÖREVLİ SARIYARLI VATANDAŞLARIMIZ BAŞKA YERLERE TAYİN EDİLMİŞ VE VİRAN BİR ŞEKİLDE KADERİNE TERK EDİLMİŞTİR.
BANA GÖRE, TÜRKİYE’NİN EN İYİ ÖĞRETMENLERİNİN DERS VERDİĞİ SALİH ÖĞRETMENİN
MAHMUT ÖĞRETMENİN, GENÇ YAŞTA KAYBETTİĞİMİZ BEDRİYE ÖĞRETMENİN, EROL,ZEKİ,AYSEL,ŞÜKRAN,MUSTAFA,MUKADDES, ERDOĞAN,AYDA,AKİF,SANİYE ÖĞRETMENLERİN, MEHMET, NEVİN, GÜLAY ,AYŞE, RUHİ ÖĞRETMENİN HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ. BU ARADA ADINI UNUTTUĞUM DAHA BİR ÇOK DEĞERLİ ÖĞRETMENLERİMİZİN DE HATIRLAMADAN GEÇEMEYİZ.
HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞ OLANLARIN MEKANLARI CENNET OLSUN. SAĞ OLAN ÖĞRETMENLERİMİZE DE UZUN ÖMÜRLER VE SAĞLIK TEMENNİ EDERİZ.
ÖZELLİKLE İLKOKULDA ALINAN TEMEL BİLGİLER VE VERİLEN DERSLER SANKİ ÖZEL OKUL KALİTESİNDE İDİ.
SINIFLARIN FAZLA KALABALIK OLMAYIŞI, ÖĞRETMENLERİN AYNI ORTAMDA YAŞAYARAK ÖĞRENCİ VE VELİLERLE BİRE BİR OKUL DIŞINDA DA İLGİLENMELERİ BAŞARIYI DA BERABERİNDE GETİRMİŞTİR.
SONUÇTA; BUGÜN İTİBARIYLA DOKTORUNDAN MÜHENDİSİNE. AVUKATINDAN PROFESÖRÜNE, ÖĞRETMENİNDEN HEMŞİRESİNE. SAVCISINDAN HAKİMİNE, SANAT ENSTİTÜSÜ MEZUNUNDAN MEMURUNA KADAR HER MESLEKTEN KİŞİLERİ GÖREBİLİRİZ.
SARIYAR’IMIZIN EN BÜYÜK ÖZELLİKLERİNDEN BİRİ DE KIZ, ERKEK AYIRIMI YAPILMAMASIYDI. HATTA TARLA TABAN OLMASINA RAĞMEN “AMAN KIZ DA MI OKUR “ DENİLMEMİŞ KIZ ÖĞRENCİLERİN OKUMALARI GEREK ÖĞRETMENLERCE VE GEREKSE AİLELERCE TEŞVİK GÖRMÜŞTÜR
TÜRKİYE’NİN HER YÖRESİNE DAĞILMIŞ OLAN HEMŞERİLERİMİZ KAZANMIŞLAR VE EN AZINDAN EV, ARABA VE ÇOCUKLARINI OKUTACAK İMKANLAR ELDE ETMİŞLERDİR.
SARIYAR, KONUMU VE İŞ İMKANLARI AÇISINDAN DA OLDUKÇA ŞANSLI BİR KASABAYDI.
YANI BAŞIMIZDA SARIYAR HİDRO ELEKTRİK SANTRALI, ÇAYIRHAN TERMİK SANTRALI VE KÖMÜR İŞLETMELERİ’NDE DE YÜZLERCE ÇALIŞANIMIZ VARDI. VE HALEN ÇALIŞMAKTALAR.
BUGÜN İTİBARIYLA EMEKLİ OLAN ÇOK SAYIDA HEMŞERİMİZ VAR VE RAHATÇA GEÇİMLERİNİ SÜRDÜRÜYORLAR.
OKULLARIMIZDAKİ TÜM MALZEMELER ADETA YAĞMA EDİLDİ BİNALARIMIZ KADERİNE TERK EDİLMİŞ DURUMDA
BELKİ BİR DAHA EĞİTİM VEREMEYECEK OLAN OKULUMUZUN EN AZINDAN GÜZELCE TEMİZLENİP, O HALİYLE BİR MÜZE GİBİ DEĞİL AMA, KORUNMASINDAN YANAYIM.
BU KONUDA YETKİLİLERCE GÖRÜŞÜP GEREKLİ GİRİŞİMLERDE BULUNULMASINI DÜŞÜNÜYORUM.
BAŞKACA ÖNERİSİ OLANLAR VARSA BU TEKLİFLERE DE AÇIĞIZ.

SAYGI VE HÜRMETLERİMLE.
Sariyarli.net

FERDA YÜCEL
0 532 310 71 36