05/06/2020

ORTAOKUL BİNAMIZ KÜLTÜR MERKEZİ OLUYOR

  • 12/12/2018

Nallıhan Belediyemizin onarım tadilat yaparak bizlere armağan ettiği Sarıyar'ımız Ortaokul binamızı

SARDER öncülüğünde orta okul binamızın bir sınıfını müze yapalım. Sarıyar'a has alet, edevat Tarım araçları Düven,yaba,annat,karasaban,orak Vb.

Mutfak alet ve gereçleri ibrik ,güğüm ,sahan,sini ,tepsi,bakraç,kazan ,kalbur Vb.

Giyim eşyaları göynek,hırka,kuşak ,kaftan,pantolon ,aba,çakı, çakmak ,kama,kılıç Ve benzeri eskiden kalma ne varsa tüm sariyarlilardan yardim alarak müzemizi kurmak için bir adım atalım .Eksiklikler olacaktır zamanla gideririz.

Bir başka sınıfımızı KÜTÜPHANE ye cevirsek. Okuma olayı bir uzun yolculuktur. Beşikte başlar mezarda biter. Okulla birlikte biten okumalar yarıda kalmıştır. Okuma iğneyle kuyu kazmaktir kararlılık ister,sabır ıster okumak bir arayıştır. Hakikat,doğruyu,güzeli arayıştır. GELİN HEP BİRLİKTE MAZİYE BAKIP DÖVÜNMEKTENSE ÖNÜMÜZE BAKIP ÖVÜNÜLECEK ADIMLAR ATALIM

Kütüphanemizin içini kitaplarla dolduralım. Mis gibi kitap kokusunu halkımıza sunalım. Insanların aynası kitaplardır kitaplar hiç solmayacak güllerdir. Kitaplar akıllı kişilerin bahçeleridir. Gelin dostlarım bizde sariyarda güzel bır bahçe kuralım bu bahçeye hiç solmayan güller ile donatalim. Sadi Yıldırım olarak 100 adet kitap ve 2 adet kitaplık hediye ederek ilk adımı atmak istiyorum.