18/10/2021

Nallıhan’lı Vatandaşların Tatil Keyfi

  • 17/04/2016

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait “Akçakoca Tatil Kampı”nın ilk konukları olan Nallıhan’lı yaşlılar, tatilin keyfini çıkarıyor.

Her yıl olduğu gibi bu yılda yaşlıları unutmayan Büyükşehir Belediyesi, 60 yaş üzeri kimi işçi, kimi memur emeklisi, kimi de ev hanımından oluşan yaşlıları Akçakoca Tatil Kampı’nda ağırlıyor.

Ulaşım masrafları dahil her türlü ihtiyaçları Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan Başkentli yaşlılar, 1 hafta süreyle kalacakları Akçakoca Tatil Kampı’nda adeta ikinci baharlarını yaşıyorlar.İçinde her türlü konforun düşünüldüğü 20 bin 350 metrekare büyüklüğünde 176 misafir yatak kapasiteli tesiste uzman eğitmenler gözetiminde konuklar, isterlerse gündüzleri spor yapıyor, yüzüyor, resim yapıyor, bilgisayara girerek vakit geçiriyor.

Günlerinin her dakikasını birbirinden farklı etkinliklere katılarak geçiren yaşlı konuklar, gecelerini de en yeni filmlerin gösterildiği sinema, eğlenceli animasyon performansları veya canlı müzik eşliğinde sunulan muhteşem seçenekleri değerlendirerek geçiriyorlar. Beş yıldızlı otel kalitesinde her türlü ihtiyacın karşılandığı tesiste, gıda mühendisi ve diyetisyen kontrolünde birbirinden lezzetli yemekler açık büfe olarak sunuluyor.