03/12/2022

NALLIHAN'DA CANLI HAYVAN PAZARI TÖRENLE HİZMETE AÇILDI.

  • 06/08/2018

İLÇEMİZ NALLIHAN'DA GÜZEL İŞLER YAPILIYOR

NALLIHAN'DA CANLI HAYVAN PAZARI TÖRENLE HİZMETE AÇILDI.

İlçemiz Nallıhan'ın daha işlevsel, daha kalıcı ve çağdaş standartlarda bir hayvan pazarına kavuşması için Nallıhan Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan 4 bin metrekare kapalı alan olmak üzere toplamda 11 bin metrekare arsa üzerine inşa edilen ve 3 milyon liraya mal olan canlı hayvan pazarı tesisleri açıldı.Bölgede önde gelen tesisler arasında yer alacak.
Toplam 300 büyükbaş, 740 küçükbaş hayvan kapasiteli pazarda, hayvan barınma yeri, padoklar, sosyal tesis, idari bina kantar odası, karantina odası, 2 saman deposu, nizamiye binası ile geniş kapasiteli otopark bulunuyor.

Açılışa katılan AK Parti Ankara Milletvekilimiz Nevzat Ceylan, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, yapımı tamamlanan çok güzel bir hayvan pazarının açılışını gerçekleştirdiklerini belirterek, Başkentin tüm ilçelerine yatırım destekleri sürüyor. Bu güzel ilçemizde de yapımı tamamlanan, 3 milyon liraya mal olan hayvan pazarında, kontrollü ve denetimli hayvan satışları gerçekleşecek. Çalışmaları dolayısıyla Belediye Başkanı İsmail Öntaş'ı ve ekibini tebrik ediyorum. dedi.

Belediye Başkanı Öntaş da böylesine modern bir tesisi halkın hizmetine sunmaktan son derece memnun olduklarını ifade ederek, Hizmetlerimiz devem ediyor. Kurban Bayramı öncesinde bu hayvan pazarını açarak, hayvan sahiplerinin güzel ve temiz mekanlarda hayvan satmalarına imkan sağladık.diye konuştu.

Açılışa, törenine Ankara Milletvekili Hemşehrimiz Sayın Nevzat Ceylan, Nallıhan Kaymakamı Murat Kahraman, Belediye Başkanımız İsmail Öntaş, Nallıhan Ak Parti İlçe Başkanı Ertunç Güngör, Belediye Meclis Üyelerimiz, Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Muhtarlarımız, Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Yetiştiricilerimiz ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.06 Ağustos 2018