20/06/2024

KAMU OYUNA DUYURUMUZDUR

  • 07/03/2016

2013 yılında, Çankaya ve Sarıyar Belediye Başkanlıklarınca alınan meclis kararları gereğince, Sarıyar Kasabamıza ATATÜRK PARKI ve SALİH ÖĞRETMEN PARKI adı altında güzel bir alanı kasabamıza kazandırdık. Hemen yanı başında bulunan önceki dönem belediye başkanlarımızdan Tevfik Arıkan ve Mustafa Aytekin tarafından yaptırılan ve düzenlenen CUMHURİYET PARKIMIZ kasabamıza çok değer katmıştır.
Ancak 04.03.2016 tarihinde Ankara Büyükşehir Başkanlığı Fen İşleri Park Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından bu parklarımıza ait olan ATATÜRK-CUMHURİYET-SALİH ÖĞRETMEN isim ve ÇANKAYA BELEDİYESİ LOGOSU KALDIRILMIŞTIR. Bu yapılan uygulamanın hakli hıçbir sebebi yoktur. Esas olan Büyükşehir Belediyesinin isim ve logo haklarını koruyarak bakım ve onarımlarının taraflarınca yapıldığına dair levhalar yerleştirilmesi daha uygun olacaktır
Bu talimatın Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in haberi ve talimatı doğrultusunda olmadığını düşünmekteyim. Yapılan bu yanlış uygulamanın derhal sona erdirilerek parklarımıza ait isim, logo ve şematik levhaların parkımıza yerleştirilmesini aksı halde bunun sancılı bir dönemden geçerken Cumhuriyet’imizin ve Atatürk’ümüzün mirasına hakaret olduğunu KAMU OYU ÖNÜNDE PAYLAŞIYORUZ.TÜM SARIYAR ve Bölge halkının duyarlı olmaya ilerleyen günlerde sesimizi duyurmaya ve kamu oyu önünde protesto etmeye Sarıyar’ımıza davet ediyorum. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz.

HALİL ÜNSAL

SARIYAR ESKİ BELEDİYE BAŞKANI