16/04/2024

İlçemiz Nallıhan Yenileniyor

  • 27/08/2016

İlçemiz Nallıhan’da Belediye tarafından başlatılan Restore ve Sokak Sağlıklaştırma Projesi ne devam ediliyor.

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, proje kapsamında Kocahan Hanı’nda çalışma yürütüldüğünü söyledi.

Tarihi han ve çevresinde bulunan 186 iş yeri ve 21 evin aslına uygun restore çalışmalarının devam ettiğini anlatan Öntaş, şunları kaydetti:Kocahan ve çevresinde bulunan sokaklardaki 190 dükkanda ve 20 konutta cephe yenilemesi yapıldığını aktaran Başkan Öntaş, “3 bin 500 metrekarelik dış cephe, 5 bin 500 metrekarelik de çatı onarımında bulunuldu” dedi.

“İlçenin çarşı içinde restore çalışmaları, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Ankara Valiliğinin destekleriyle sürdürülüyor. 1594 yılında inşa edilen Kocahan Hanı ve çevresindeki restore çalışmaları tamamlandığında Nallıhan’da tarih yeniden tekerrür edecek. Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan ilçemize ilgilinin daha da artacağını düşünüyoruz. Kısa süre içinde 10 bin metrekarelik alanda restore çalışmasını tamamlamış olacağız. Restoresi biten konaklarda ve iş yerlerinde dış cephe giydirmelerinin ardından güzellikler ortaya çıkıyor.”