21/02/2020

İlçemiz Nallıhan’da Temizlik

  • 30/06/2015

Nallıhan Belediyesi, Ramazan ayı nedeniyle ilçedeki camilerde genel temizlik çalışması başlattı. Halkın ibadetlerini temiz, rahat ve sağlıklı bir ortamda yapabilmeleri amacıyla başlatılan çalışma kapsamında ilçedeki camilerin genel temizliği yapılıyor. Camilerin, halı, pencere ve avizeleri ile birlikte vatandaşın kullandığı tüm alanlarda detaylı bir temizlik çalışması yapan Belediyemiz ekipleri, halkın daha nezih bir ortamda ibadet etmesi için çalışıyor.

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, Ramazan ayı dolayısıyla camilerde genel temizlik çalışması yapıldığını belirterek, avizelerinden, zemin halılarına ve duvarlarına varıncaya kadar kapsamlı bir temizlik çalışması yapıldığını ifade etti.

Rahmetin ve bereketin bol olduğu mübarek ramazan ayında camilerin daha yoğun bir şekilde kullanıldığını, vatandaşın nezih ve ferah bir ortamda dini vecibelerini yerine getireceğini kaydeden Başkan Öntaş, toplumumuzun temel değerlerinden olan camilerimizin temizliği konusunda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek için çalıştıklarını vurguladı.

Nallıhanımızı daha yeşil ve daha yaşanabilir bir şehir haline getirmeye devam eden Belediyemiz, cadde ve sokakların temizlenmesi çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Öte yandan İlçemiz Halk Kütüphanesi temizliğine de devam ediliyor. Kütüphanede bulunan kitaplar teker teker elden geçirilerek pırıl pırıl hale getiriliyor.

İlçe sakinleri de, temizlik çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirerek, Başkan Öntaş ve ekibine teşekkürlerini ifade ettiler.