23/07/2024

İlçemiz Nallıhan ASKİ Bölge Müdürlüğü Çalışmalara Hız Verdi

  • 20/12/2015

Sarıyar’ımız Nallıhan ASKİ Bölge Müdürümüz Bülent Günkaya ile yaptığımız görüşmede yeni şantiye alanı ile ilgili bilgiler verdi.Sarıyar mahallemizin içme suyu ve kanalizasyon hattı projesi için çalışmaların başladığını ve şu an proje aşamasında olduğunu söyledi. Günkaya Nallıhan bölge müdürlüğü yeni şantiye alanı inşaatındada kapalı garaj ve sundurma garaj tamamlandığını idari bina ve deponun yapımı için gerekli malzemeler geldiğini Yaklaşık 4.5 dönüm alana sahip olacak ve Nallıhan halkına daha iyi bir hizmet verebilmek için ilçemizin girişinde, kamulaştırma işlemleri tamamlandığını ve 2 veya 3 ay içerisinde hizmete gireceğini söyledi.
ASKİ Bölge Müdürümüz Bülent Günkaya ayrıca Çayırhan mahallesinde 22 km kanalizasyon hattının yarısı tamamlandı, 71.973 metre, yaklaşık olarak 72 km lik içme suyu projesi onaylandı ve yakında inşaatına başlanacak. Şu an 5 ayrı mahallede, Beycik Yukarı Bağlıca, Aşağı Bağlıca, Gökçeöz ve Islamalanı mahallelerinde yeni içme suyu su deposu ve yanına arıtma tesisi olmak üzere 5 adet deponun yapımına başlandı ve 10 – 15 gün içerisinde tamamlanacak dedi.

Geniş bir makine parkuruna sahip olduklarınıda belirten Günkaya, “40 araç ve 80 adet personel ile çalışmalara son sürat devam ediyoruz. Ocak 2015, 30 Ekim 2015 tarihleri arasında yaklaşık 1261 adet su, 871 adet de kanalizasyon tamiri görevini yerine getirdik. Ayrıca Nallıhan içinde Pazar yeri mevkiine yağmur suyu ızgarası döşenmesi için boruları yatırdık, malzemenin yarısı geldi, yarısı da bir hafta içinde geldikten sonra üç ayrı noktaya yağmur ızgarası döşenecek, yağışlardan dolayı oluşabilecek olumsuzluklara karşı yağmur suyunun drenejı dereye verilecek. Çalışmalarımız devam ediyor. Geniş bir araç filosuna sahibiz. İlk göreve başladığımızda 1 tane Nallıhan Belediyesinden geçen kepçemiz vardı. Şu anda 40 tane aracımız var. 3 tane kombine , 1 tane yüksek verici Eskovatör, 5 adet kepçe, 1 adet paletli eskovatör, 1 adet CSB, 3 adet kamyon, 5 adet ekip aracı, 2 adet binek aracı, 3 adet de vidanjör olmak üzere 40 araçla hizmet veriyoruz.

İlçemiz Nallıhan içme suyu borularının değişeceği müjdesini veren Müdürümüz açıklamalarının devamında; “Nallıhandaki depo ve içme suyu isale hatlarında bulunan asbest borularının değişimi için proje onaylandı, polietilen boru olacak. 975.000 bin TL ilk etapta terfi hattındaki proje onaylanarak ihaleye verildi. En kısa zamanda tefi hattında bulunan asbest borular, polietilen borular ile değiştirilecek. İç içme suyu ve kanalizasyon hattı içinde çalışmalar başladı, bununda projesinin tamamlanma aşamasında olduğunu söyledi.