26/05/2019

HADİ SEN DE "SIFIR ATIK" HAREKETİNE KATIL

  • 16/12/2018
Yaşanabilir çevre, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye bırakılması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen SIFIR ATIK PROJESİ uygulamasına geçilmiştir.SıfırAtık, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, oluşan atık miktarının azaltılmasını, etkin toplama sisteminin kurulmasını, atıkların geri dönüştürülmesini kapsayan atık önleme yaklaşımı olarak tanımlanan bir hedeftir.

Bu kapsamda, Nallıhan Belediyemiz tarafından, Sıfır Atık Eylem Planı çerçevesinde ilk etapta, Belediyemiz hizmet binalarında, Düğün salonunda, Kültür Merkezinde Geri Dönüşüm Üniteleri konulmuş, ilçemiz 100. Yıl Mahallesi, (Beltaş Sitesi) Ankara-İstanbul Devlet Yolu kenarı ve Çayırhan Mahallemizde Mobil Atık Getirme Merkezi kurulmuştur. İleriki safhalarda tüm mahallelerimizi kapsayacak şekilde Mobil Atık Getirme Merkezi kurulacaktır.

Ayrıştırmak bilinçtir diyerek evde, okulda, işyerinde kağıdı gıdadan, camı metalden ayrıştırarak geri dönüşüm ünitelerine götürelim.

Çöplerimizi çöpe, geri dönüşümleri geri dönüşüme atalım. Geçmişi değiştiremeyiz ama, geri dönüşüm geleceği güzelleştirir.