18/05/2021

GÖKÇEK MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

  • 09/05/2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’nın çevre ilçelerine son 3 sene içerisinde eski parayla 2,5 katrilyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi.

           Başkan Gökçek, Büyükşehir Belediyesi tarafından Kızılcahamam’da düzenlenen “Muhtarlar Eğitim Semineri ve İstişare Toplantısı”nda Ankara’nın 15 ilçesinde görev yapan 217 muhtarla bir araya geldi.

Başkan Gökçek, toplantıda yaptığı konuşmada “Türkiye’de en çok muhtarlığın Ankara’da olduğunu biliyor musunuz? Ankara’da 1317 muhtarlık var. Bu kadar mahalle başka hiçbir ilde yok” bilgisini verdikten sonra,  İl Özel İdarelerin kapanmasıyla Büyükşehir Belediyesi’nin maddi zorluklar yaşadığını, bu zorluklar içerisinde bile tüm mahallelere hizmet götürdüklerini kaydetti.

Başkan Gökçek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ankara’da 1317 muhtarlık var. Bu kadar mahalle başka hiçbir ilde yok. Dolayısıyla çok büyük bir kitleye hizmet ediyoruz. Özel idareler kaldırıldıktan sonra ilçe belediyelerden Büyükşehir Belediyesi’ne bir kuruş para gelmedi.  Yeni büyükşehir olan 14 İl’e, İl Özel İdare paraları aktarıldı, ama Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne gelmedi. Gelir değişmedi ama gider arttı. Ankara’nın çevre ilçeleri hizmete susamış şekilde. Biz üç sene içerisinde eski parayla 2 buçuk katrilyon yatırım yaptık.

Muhtarlara sunum öncesi dağıtılan talep istek ve değerlendirmelerine ilişkin formlarında incelendiğini ve taleplerin yerine getirilmesi konusunda gerekenlerin yapılacağını bildirdi.Gökçek İlçemiz NALLIHAN'a eski parayla 18 Trilyon 276 Milyar yatırım yaptıklarını söyledi.09 Mayıs 2017