19/08/2018

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ (BELTEK KAYITLAR BAŞLADI)

  • 09/09/2017

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Gazi Üniversitesi’nin işbirliğinde düzenlenen Teknik Eğitim Kursları (BELTEK) için kayıtlar başladı. BELTEK’lerden faydalanmak isteyen Başkentliler, 19 Eylül Salı gününe kadar kayıt yaptırabilecekler. 

Üniversite ve yerel yönetim işbirliğinin en güzel örneklerinden biri olan ve her yıl binlerce kişinin meslek sahibi olmasını sağlayan BELTEK’lerde, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaç duyduğu, ara eleman yetiştiriliyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından 18 yıl önce başlatılan Teknik Eğitim Kursları’nda, 2’şer ve 3’er aylık dönemler halinde 54 farklı branşta eğitimler veriliyor.

BELTEK kursiyerleri; "Bilişim Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojileri, Matbaa Teknolojileri, İnşaat Teknolojileri, Ağaç İşleri Teknolojileri, Metal Teknolojileri, Makine Teknolojileri" gibi kursların yanı sıra “Kişisel Gelişim Kursları", "Sağlık Kursları" ve "Anne Üniversitesi" başlıkları altında toplam 54 farklı branştaki eğitimden yararlanıyor.

  BELTEK’in sayısız imkanından faydalanmak isteyen Başkentliler, “kurs içerikleri, kayıtlar ve başvuru koşulları” ile ilgili olarak, http://beltek.gazi.edu.tr” internet adresinden ve “202 34 78 - 202 34 71 -  202 34 67 - 202 34 68” no'lu telefonlardan bilgi edinebiliyor.